32 296 11 39

Infolinia

[email protected]

Adres E-mail
Bezpłatna wycena

Wyślij zapytanie

Woda - woda

Pompa ciepła AquaMaster

12 modeli od 8 do 65 kW, kompaktowa konstrukcja

Szczegóły
Pompa ciepła AquaMaster Inverter Combi

4 modeli od 2 do 15 kW, z wbudowanym zbiornikiem

Szczegóły
Pompy Ciepła

Woda - woda

W przypadku tego systemu naturalnym źródłem są wody powierzchniowe, podziemne lub cieki wodne. Wodę pobieramy ze źródła (najczęściej ze studni – czerpni), przepuszczamy ją przez wymiennik pompy ciepła (parownik), który odbiera z niej część ciepła, a drugą studnią (zrzutnią) zwracamy ją do gruntu. Odległość między studniami powinna wynosić co najmniej 10m, najlepiej w kierunku źródła prądów podziemnych -> studnia przesiąkowa.

  • Wysoki współczynnik ogrzewania
  • Krótki okres zwrotu
  • Niższe koszty nabycia
  • Niewielka liczba odpowiednich witryn
  • Wymagania dotyczące składu chemicznego

Jest to najbardziej nieefektywny rodzaj pompy ciepła. Wody podziemne mają stałą średnią temperaturę ok. 10°C, która nie zmienia się wraz ze zmianami temperatury na powierzchni. Jest to zatem najgorętsze źródło energii. Współczynnik ogrzewania wynosi więc około 6, co oznacza, że ​​pompa ciepła typu woda/woda może przynieść oszczędności do 80%.

W przypadku pompy ciepła konieczne jest zapewnienie odpowiednio obfitego źródła naturalnej wody. W zwykłym domu jednorodzinnym wymagany jest przepływ 0,5 l/s.

Konieczne jest jednak przeprowadzenie hydrogeologicznej oceny wydajności odwiertu za pomocą  próby pompowania . Woda jest pompowana ze studni przez 14 dni z wymaganą prędkością za pomocą pompy zanurzeniowej. Jeśli odwiert nie zostanie wyczerpany i nie wpłynie to na stan sąsiednich odwiertów, instalacja tego systemu jest możliwa. Na podstawie przeprowadzonej próby pompowania wydawane jest pozwolenie na korzystanie z wód podziemnych.

W przypadku tego rodzaju zasobów naturalnych ciepło wody jest ponownie wykorzystywane. W porównaniu z poprzednim systemem ma jednak tę wadę, że temperatura wody przez długi czas jest niższa niż 5°C, co uniemożliwia jej bezpośrednie schłodzenie. Dlatego stosuje się system wymienników (węże PE), który umieszcza się w korycie rzeki lub na dnie dużego zbiornika wodnego. Układ wymiennika ciepła jest wypełniony płynem niezamarzającym.

Takie wykorzystanie musi być zatwierdzone przez Zarządzającego Strumieniem, którym jest zwykle Zlewnia, do której wpływa dany strumień wody, Administracja Melioracji lub Urząd Miejski. Ten system nie jest zbyt powszechny, ale jest doskonałym źródłem energii. Jednak wykorzystanie bieżącej wody ma swoją specyfikę i wymaga dokładnego obliczenia wielkości wymiennika ciepła dla każdego indywidualnego przypadku.

Pompy ciepła typu woda/woda, podobnie jak pompy ciepła grunt-woda, są wymiarowane, tj. do 70% strat ciepła domu jednorodzinnego.

Żywotność pompy ciepła

Oferowany system musi być odpowiednio dobrany do strat ciepła obiektu. Własny system zarządzania w połączeniu z najnowszymi technologiami wiodących producentów w solidnej i praktycznej konstrukcji pozwala nam oferować 7-letnią gwarancję na wszystkie części pompy ciepła . Wreszcie, niezbędny jest fachowy montaż przez certyfikowanych fachowców, szybki serwis i dostępność części zamiennych z zakładu produkcyjnego w Czechach.

Sprawność lub współczynnik ogrzewania (COP)

Im wyższa temperatura na wlocie pompy ciepła i niższa temperatura na wylocie, tym wyższa wydajność. Dla zwiększenia efektywności dostarczamy schładzacz , czyli urządzenie zintegrowane z pompą ciepła, przeznaczone do wydajnego podgrzewania ciepłej wody użytkowej . Ciepła woda jest podgrzewana podczas pracy sprężarki jako „produkt uboczny” ogrzewania budynku.

Rozwiązanie systemowe

Pompy ciepła Master Therm zostały zaprojektowane i wyposażone jako system grzewczy, a nie tylko źródło ciepła. Nie ma potrzeby kupowania drogiej nadrzędnej regulacji. Wszystko, czego potrzebujesz, zawarte jest w cenie urządzenia, w funkcjonalnej jednostce. Prosta i niezawodna instalacja .

This site is registered on wpml.org as a development site.