32 296 11 39

Infolinia

[email protected]

Adres E-mail
Bezpłatna wycena

Wyślij zapytanie

Grunt - woda

Inwerterowa pompa ciepła AquaMaster

8 modeli od 2 do 48 kW, płynna regulacja mocy

Szczegóły
Pompa ciepła AquaMaster

12 modeli od 7 do 65 kW, kompaktowa konstrukcja

Szczegóły
Pompa ciepła AquaMaster Inverter Combi

4 modeli od 2 do 15 kW, z wbudowanym zbiornikiem

Szczegóły
Pompy Ciepła

Grunt - woda

Mieszanka antyzamarzaniowa (solanka – roztwór glikolu) krążąc w przewodach (kolektor glebowy) nagrzewa się w wyniku różnicy temperatury – gleba poniżej strefy zamarzania ma zawsze dodatnią temperaturę. Ogrzana i sprężona solanka – glikol trafia do wymiennika gdzie oddaje ciepło do nośnika – wody grzewczej – zasilającego układ grzewczy. Schłodzona mieszanka wraca do kolektora glebowego i zostaje podgrzana – proces w obiegu zamkniętym powtarza się ciągle w czasie pracy pompy.

  • Stabilna wydajność ogrzewania
  • Długie życie
  • Oszczędności do 70% kosztów
  • Absolutnie cicha praca
  • Wyższe koszty inwestycji (dobrze)
  • Roboty ziemne (kolektor powierzchniowy)

Wielkość terenu potrzebnego do budowy źródła zależy od wydajności pompy ciepła i właściwości gruntu. Im większa jest jego wilgotność, tym większy jest uzysk energetyczny.

Ogólnie można powiedzieć, że na 1 kW mocy pompy ciepła potrzeba ok. 30m² ziemi. Prawdopodobnie możesz uzyskać najlepszy pomysł na kolektor powierzchniowy za pomocą poniższego zdjęcia.

Ta ostatnia ma tę zaletę, że prawie nie wymaga gruntu, ale prace wiertnicze sprawiają, że jest to najdroższa opcja pompy ciepła. Jest to gruntowy wymiennik ciepła w kształcie podwójnej litery U, który znajduje się w odwiercie podziemnym.

Maksymalna głębokość jednego odwiertu to 100m. Jeśli trzeba dostarczyć więcej energii do pompy ciepła, ciepło jest pobierane z większej liczby studni. Na 1kW mocy pompy ciepła potrzeba ok. studnia 12m.

W przypadku pomp ciepła woda/woda i grunt/woda obowiązuje racjonalna w naszych warunkach klimatycznych i ekonomicznych zasada, aby moc pompy ciepła instalować na ok. 70% strat ciepła budynku. Pozostałą część strat ciepła przy najniższych temperaturach (to tylko kilka dni sezonu grzewczego) pokrywa dodatkowe – biwalentne źródło ciepła, najczęściej kocioł elektryczny. Zainstalowanie pompy ciepła przy 100% stratach ciepła spowodowałoby znaczny wzrost kosztów inwestycji, co nie przyniosłoby prawie żadnych dodatkowych oszczędności w kosztach eksploatacji . Jest to zatem idealny kompromis pomiędzy kosztami inwestycyjnymi i eksploatacyjnymi.

Żywotność pompy ciepła

Oferowany system musi być odpowiednio dobrany do strat ciepła obiektu. Własny system zarządzania w połączeniu z najnowszymi technologiami wiodących producentów w solidnej i praktycznej konstrukcji pozwala nam oferować 7-letnią gwarancję na wszystkie części pompy ciepła . Wreszcie, niezbędny jest fachowy montaż przez certyfikowanych fachowców, szybki serwis i dostępność części zamiennych z zakładu produkcyjnego w Czechach.

Sprawność lub współczynnik ogrzewania (COP)

Im wyższa temperatura na wlocie pompy ciepła i niższa temperatura na wylocie, tym wyższa wydajność. Dla zwiększenia efektywności dostarczamy schładzacz , czyli urządzenie zintegrowane z pompą ciepła, przeznaczone do wydajnego podgrzewania ciepłej wody użytkowej . Ciepła woda jest podgrzewana podczas pracy sprężarki jako „produkt uboczny” ogrzewania budynku.

Rozwiązanie systemowe

Pompy ciepła Master Therm zostały zaprojektowane i wyposażone jako system grzewczy, a nie tylko źródło ciepła. Nie ma potrzeby kupowania drogiej nadrzędnej regulacji. Wszystko, czego potrzebujesz, zawarte jest w cenie urządzenia, w funkcjonalnej jednostce. Prosta i niezawodna instalacja .

This site is registered on wpml.org as a development site.