32 296 11 39

Infolinia

[email protected]

Adres E-mail
Bezpłatna wycena

Wyślij zapytanie

Powietrze - woda

Inwerterowa pompa ciepła BoxAir

5 modeli od 2 do 22 kW, kompaktowa konstrukcja, inwerter

Szczegóły
Pompa ciepła BoxAir Inverter Split

4 modele o mocy od 2 do 22 kW,
typu split, inwerter

Szczegóły
Pompa ciepła BoxAir Inverter Split Combi

3 modele o mocy od 2 do 17 kW,
typu split, inwerter

Szczegóły
Pompy ciepła do dużych mocy

5 modeli od 25 do 31 kW,
zwarta i dzielona, ​​wł.-wył. i inwerter

Szczegóły
Pompy Ciepła

Powietrze - woda

Pompa typu split

Jednostka (parownik z wentylatorem) umieszczona na zewnątrz zasysa powietrze, z którego pobierana jest energia cieplna. Podgrzany czynnik transportowany jest do jednostki wewnętrznej umieszczona w budynku – zostaje  sprężony i czynnik podgrzany, z podwyższonym ciśnieniem  zapewnia produkcję wody grzewczej i ciepłej wody użytkowej.

Pompa monoblok

Zasada działania identyczna jak w pompie typu split jednakże całość wymiany cieplnej odbywa się w jednostce umieszczonej na zewnątrz budynku do wnętrza kierowana jest woda grzewcza z pompy ciepła.

  • Stosunek ceny do wydajności
  • Uniwersalne zastosowanie
  • Prosta instalacja
  • Niższa wydajność przy silnych mrozach

Średni współczynnik ogrzewania instalacji pompy ciepła powietrze/woda w całym sezonie grzewczym nie różni się zbytnio od instalacji pompy grunta/woda. Wynika to z faktu, że powietrze jest cieplejsze od gruntu na początku i na końcu sezonu grzewczego. W przeliczeniu na pieniądze oszczędzasz tylko o 2000 CZK rocznie więcej w przypadku domu jednorodzinnego ze średnią stratą ciepła z pompą ciepła grunt-woda niż z pompą typu powietrze-woda. Jednak różnica w inwestycji może wynieść nawet 100 000 CZK dzięki cenie studni.

Jednostkę zewnętrzną należy umieścić na otwartej przestrzeni z dobrym dostępem powietrza. Ważnym parametrem jest to, że schłodzone, nadmuchane powietrze nie wraca z powrotem. Spowodowałoby to utworzenie pętli, która znacznie obniżyłaby wydajność i wydajność pompy ciepła. Optymalna lokalizacja to południowa, nasłoneczniona strona domu jednorodzinnego, na elewacji, dachu lub jako wolnostojąca jednostka na zewnątrz budynku. Odległość między jednostkami zewnętrznymi i wewnętrznymi wynosi maksymalnie 15 metrów.

Wydajność pompy ciepła powietrze-woda Master Therm CZ jest dostosowana do 100% strat ciepła domu. To jest nie musisz się martwić, jeśli dobrze obliczysz straty ciepła, pompa ciepła ogrzeje Twój dom. Dodatkowo w każdej instalacji znajduje się rezerwowy kocioł elektryczny, który automatycznie kompensuje braki prądu.

Żywotność pompy ciepła

Oferowany system musi być odpowiednio dobrany do strat ciepła obiektu. Własny system zarządzania w połączeniu z najnowszymi technologiami wiodących producentów w solidnej i praktycznej konstrukcji pozwala nam oferować 7-letnią gwarancję na wszystkie części pompy ciepła . Wreszcie, niezbędny jest fachowy montaż przez certyfikowanych fachowców, szybki serwis i dostępność części zamiennych z zakładu produkcyjnego w Czechach.

Sprawność lub współczynnik ogrzewania (COP)

Im wyższa temperatura na wlocie pompy ciepła i niższa temperatura na wylocie, tym wyższa wydajność. Dla zwiększenia efektywności dostarczamy schładzacz , czyli urządzenie zintegrowane z pompą ciepła, przeznaczone do wydajnego podgrzewania ciepłej wody użytkowej . Ciepła woda jest podgrzewana podczas pracy sprężarki jako „produkt uboczny” ogrzewania budynku.

Rozwiązanie systemowe

Pompy ciepła Master Therm zostały zaprojektowane i wyposażone jako system grzewczy, a nie tylko źródło ciepła. Nie ma potrzeby kupowania drogiej nadrzędnej regulacji. Wszystko, czego potrzebujesz, zawarte jest w cenie urządzenia, w funkcjonalnej jednostce. Prosta i niezawodna instalacja .

This site is registered on wpml.org as a development site.